sepisoad.com

index
blog

پست نخستین

منتشر شده در 2018-11-30 22:21:15.048173 توسط سپهر آریانی

برای اولین پست ترجیح دادم یکم در مورد اینکه کی هستم و چطور شد این وبلاگ رو راه انداختم بنویسم.

من سپهر آریانی هستم، و تقریبا ۱۵ ساله که برنامه نویسی میکنم و از ۲۰۱۰ به صورت حرفه ای کار میکنم. سالها بود که میخواستم وبلاگ خودمو راه بندازم شاید بیشتر از ۸ سال، ولی به دلایل احمقانه زیادی این کار به تعویق افتاد.

مدتی پیش بود که تصمیم گرفتم با hugo که یک static site generator هست وبلاک خومو درست کنم. کار کردن با هیوگو خیلی جالب بود و ایده های جالبی بهم داد و در نهایت خیلی بیشتر از نیاز من بود و بعضی پیچیدگی هاش برام خوش آیند نبود. مدتی بیخیال قضیه شدم تا اینکه با دارت آشنا شدم و یکم باهاش بازی کردم و از همون اولش این احساس بهم دست داد که یه چیزی در مورد دارت هست که اونو از بقیه زبان هایی که باهاشون کار کردم جدا میکنه.

بعد از مدتی به این فکر کردم شاید بد نباشه یه کار جدی با دارت انجام بدم و یه static site generator برای وبلاگ خودم درست کنم. نتیجه کار اسمش شد زارت و برای خودم خیلی خوشایند بود و نکته جالب این بود که همه ویژگی های مد نظرم خیلی سریع پیاده سازی شد و به هیچ مشکل فنی عجیب و غریبی هم برنخوردم که این خودش به اندازه کافی غیر طبیعی بود.

زارت در مراحل اولیه زندگی خودش به سر میبره و ویژگی های فضایی که ابزارهای مشابه دراند رو نداره ولی خوب من هم از اولش دنبال یه چیز ساده میگشتم. اما این به این معنی نیست که زارت قرار نیست ویژگی های جدید به خودش ببینه. اگه وقت پیدا کنم ویژگی هایی هست که دوست دارم بهش اضافه کنم.

بد نیست از ابزارهایی که استفاده کردم اشاره کنم:

برای پست اول فکر میکنم همین قدر کافی باشه. لطفا نظرات خودتونو برام ایمیل کنید یا برام توعیت بزنید. همیطور میتونید در لینکدین نظرات خودتون رو با من به اشتراک بزارید. ممنون از اینکه وقت گذاشنید و این مطلب رو خوندید.

Send
Share
©️ 2018 Sepehr Aryani
made with zaart